Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
each man's hell is in a different place: mine is just up and behind my ruined face 88qN3NU
▶Добре дошли!
на остров Денвила
Всеки се оплаква, че форумите са еднообразни, че няма нищо ново или оригинално е това е на път да се промени. Странниче, добре си дошъл на острова Денвила, градчето Селиат те приветства. Това е мястото , където любовта е зараза наречена- Делириум. Острова на който ще попаднеш няма връщане назад. Мястото където отказалите да се ваксинират са преселедвани, а ваксинираните -получават вид мутации. Стана ли ти интересно драги ми читателю? Ако грабнахме вниманието ти приближи се, погледни по- отблизо.
BGtop
each man's hell is in a different place: mine is just up and behind my ruined face B7mSZDw▶Влезнали сте
като
Вход

Забравих си паролата!

each man's hell is in a different place: mine is just up and behind my ruined face 6fXBbjK▶Най-ново
Latest topics
» Станете приятел
each man's hell is in a different place: mine is just up and behind my ruined face Icon_minitimeНед Яну 13, 2019 11:23 pm by Emanuelle.

» Hunting isn't something I do , it's part of who I am [Matteo + Sherrie✘]
each man's hell is in a different place: mine is just up and behind my ruined face Icon_minitimeСъб Ное 12, 2016 6:36 pm by Sherrie✘

» Промяна на име
each man's hell is in a different place: mine is just up and behind my ruined face Icon_minitimeСъб Ное 12, 2016 2:06 pm by Emanuelle.

» Don't be afraid of doing what you're best at - shut up and sleep with me. (Chris x Em)
each man's hell is in a different place: mine is just up and behind my ruined face Icon_minitimeЧет Ное 10, 2016 9:09 pm by Emery Holton

» The boy never cried again, and he never forgot what he'd learned: that to love is to destroy, and that to be loved is to be the one destroyed.[Matteo&Emanuelle]
each man's hell is in a different place: mine is just up and behind my ruined face Icon_minitimeЧет Ное 10, 2016 10:51 am by Emanuelle.

» It's strange that autumn is so beautiful; yet everything is dying. {Alice and Matteo}
each man's hell is in a different place: mine is just up and behind my ruined face Icon_minitimeЧет Ное 10, 2016 10:39 am by Matteo

»  Въпроси.
each man's hell is in a different place: mine is just up and behind my ruined face Icon_minitimeСря Ное 09, 2016 9:15 pm by Emanuelle.

»  Alexandra Flemming. и Sherrie
each man's hell is in a different place: mine is just up and behind my ruined face Icon_minitimeСря Ное 09, 2016 6:53 pm by Sherrie✘

» Търся си другарче за Рп
each man's hell is in a different place: mine is just up and behind my ruined face Icon_minitimeСря Ное 09, 2016 5:17 pm by Alosia Drakulich

each man's hell is in a different place: mine is just up and behind my ruined face GJNY9dS▶Eкип
Matteo.
ADMINISTRATOR CREATOR; MATTEO- 27- FC:MATTHEW DADDARIO --HUNTER---

Emanuelle.
ADMINISTRATOR;EMANUELLE.- 21 - FC: EMERAIDE TOUBIA-RUNAWAY-----

Alice.
MODERATOR; ALICE MOON- 20- FC:EMMA WATSON --HUNTED---

Sherrie.
MODERATOR; SHERRIE- 25- FC:NINA DOBREV --RUNAWAY---





each man's hell is in a different place: mine is just up and behind my ruined face QgbMZpp▶Top Poster's
each man's hell is in a different place: mine is just up and behind my ruined face MNp4Vve▶Кой е онлайн
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 4 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 4 Гости

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 26, на Пет Юни 16, 2023 1:50 am

BGtop

each man's hell is in a different place: mine is just up and behind my ruined face

2 posters

Go down

each man's hell is in a different place: mine is just up and behind my ruined face Empty each man's hell is in a different place: mine is just up and behind my ruined face

Писане by julian a. villiere Нед Ное 06, 2016 12:37 am

julian a. xyern | 27 | protector
fc: zane holtz

"Часовникът брои нещо -
това не е времето.
Аз броя нищото -
това е времето."


Тъжната песен на цигулката милваше нежно тишината, прокуждайки я в изгнание и забрава, присвоявайки си мястото й. Носеше се из наситения с някаква неопределена тъга въздух, зареждайки го с тягостно напрежение, заплашващо да ескалира. Но имаше нещо в мелодията, което изостряше сетивата ми, което събуждаше някакъв древен глад в мен, който не знаех как да утоля. Като че ли бе жива, истинска. Сплиташе пръстите си около мъртвото ми сърце и стягаше, рушеше. Танцуваше в мрака на парчетата разпокъсана ми душа, нареждайки ги едно до друго като пъзел. Грациозните й движения успокояваха ушите ми, ала замираха в очите ми, докато вяли спомени се разбуждаха от тъмнината и оживяваха, приемайки цветове и форми. Съзнанието ми бавно се отдалечаваше от реалността, сякаш тя бе просто една мнима абстракция, избледняла алтернативна вселена. Наблюдавах го как се отдалечаваше от здравия ми разум, защото те бяха твърде различни и несъвместими, за да съществуват успоредно едно с друго. Но не го спирах.
Някаква промяна в тоналността ме измъкна от транса, в който бях изпаднал, и насочи погледа ми към уличния цигулар в близост. Мелодията се извиси, изразявайки болката и страстта, които таеше в себе си, разкривайки страна от себе си, която досега бе била в сянка, като фокусник, открил картите си. Инструменталът, огласящ притихналите заради празниците улици, ми бе някак познат – красотата му, като че ли, бе закодирана в душата ми. Прекалено познат. Проследих с поглед мъжа, чието творение завърташе главата ми, ала нищо в ума ми не прещракваше, затова просто продължих по пътя си в опита си да прочистя ума си.
Часовникът ми тиктакаше неспирно, безмилостно отброявайки пропиляното досега време, измъкващо се като вода през пръстите на ръцете ми. То не спираше, не забавяше, не чакаше. Не зависеше от никого, а просто представляваше една абстрактна константа, която, каквото и да станеше, просто бе там – сигурна, като опорна точка на здравия ми разум. Независимо дали бях на ръба му или изгубен в него, то бе там – разпиляно някъде измежду нищото и всичко; разнесено навред от вятъра, претопено в просто една заблуда. Но времето бе и илюзия – нещо, което реално не съществуваше; олицетворение на ефирната статичност, където обаче се и криеше иронията – то просто бе замръзнало, ала за хората течеше непрестанно. Измамната му същност ги подтикваше към лудост, защото всеки се стремеше да го надбяга, да го надхитри. Да го победи. Само че никой никога не успяваше да надвие времето, тъй като лукавостта му бе безкрайна – накрая просто те поглъщаше в някоя от черните си дупки, засмуквайки спомена за съществуването ти и карайки те да изчезнеш. 
Защото, ако времето бе четвъртото измерение, то аз бях разпръснат право около оста му.
Крехките стрелки трептяха грациозно като изкусни танцьори, правейки пируети измежду красиво изписаните числа. Подминаваха ги като стари любовници, задържайки у себе си само спомена за изминалото време и за това, което е било; оставяйки призрачни следи след себе си. Но после винаги се връщаха – извървяваха абсолютно същия път като преди, явно отказвайки да се научат от грешките си. И така обикаляха в един магически кръг, от който изход нямаше – непрестанна повтаряемост и меланхолия. Може би носталгията бе тази, която им помагаше да намерят пътя към старите си събратя всеки проклет път. Успяваха да ме омагьосат с елегантните си движения, с непринудените си вълнения. Динамичният им ход, чиято честота се напасваше с моята, бе хипнотизиращ и необикновен, но винаги един и същ.
Понякога се чувствах просто като една стрелка – крехък, на ръба на счупването. Не винаги успявах да овладея душата си и да запазя самоконтрола си. Тогава също като този свой синоним обикалях в омагьосан кръг, изтъкан обаче от емоциите ми, без да съм способен да намеря изход. Единственото ми спасение винаги бе някоя случайно избрана опорна точка от пространството на съзнанието ми, в което се криеха множество цветни, ярки и разнообразни вселени. И тази опорна точка после винаги претърпяваше пълна метаморфоза, изменяйки се в точка на пречупване.
Сладкият летен дъх докосваше с особена нежност кожата ми, стапяйки част от леда, обгърнал сърцето ми, докато едва доловимият вятър преплиташе фините си пръсти в косата ми. Милувката му танцуваше грациозно по плътта ми, докато допирът му ме връщаше в неизбежната реалност. Луната ме наблюдаваше притихнала и самотна, окъпана в Мрака, в контраст с който бе само собствената й светлина, която обаче не бе достатъчна, за да го разбуни напълно. В сребристото й, меко сияние се криеше отдавна спотаения копнеж за близост, която, уви, никога нямаше да получи. Тя бе като произведение на изкуството, стоящо зад стъклена витрина клетка. Бе изложена на показ с цялата си красота, за да можеха изгубените души да й се радват смирено, плакнейки очи в прелестта й. Гледаха я, но не я виждаха. Любуваха й се, но не можеха да я докоснат, да я почувстват. Тя бе нещо недостижимо, почти нереално. Прекалената й красота я караше да се дави в нещастна, продължителна и безкрайна самота, разпръсната из нишките на същността й. Тъжните й сребристи очи следяха незначителните човеци, пропити със завист за това, което те имаха и не оценяваха; което тя никога не успяваше да познае. Твърде отнесена в собствения си малък свят, с вселени в погледа. Звездиците, разпилени като мъниста по небосвода, трепкаха с ефирна статичност, припомняйки й, че те завинаги щяха да останат единствените й компаньони и макар близо, те никога не бяха достатъчно близо. Далечни и непознати, никога не успяваха да дадат на луната това, по което тя гаснеше. Дали слънцето някога й липсваше? В какво се изразяваше тази липса? Разкъсваща сърцето болка или пък пълнещи очите сълзи? Не, това бе запазено само за хората. Може би бавното й самоунищожение, докато накрая съвсем не изчезнеше от небето, губейки се в мъката си и изгаряйки в любовта си. А после се възраждаше от пепелта и отново се връщаше на мястото си като кралицата, която бе. И всичко това винаги се повтаряше като магически кръг без изход. Луната тлееше от любов по Слънцето, което не можеше да има, докато то умираше всяка вечер, за да й вдъхне живот, окъпвайки небето в кръвта си като призрачна следа за това, което правеше за любимата си. Никога достатъчно близо, никога заедно.
Явно вечността не винаги значеше завинаги.
Въздухът трептеше в унисон с малките светлинки на града, пропит с влага и напрежение. Глъчката се усилваше с настъпването на нощта и нарастването на тълпата хора, разпръсната из улиците. Мостът в далечината светеше изящно, докато пешеходците се редяха един след друг да минават през него. Колите профучаваха покрай мен, така както правеше и животът ми. Без да спират, без прошка.
-          Джулс! – мекият женски глас, проехтял зад гърба ми, произнесе името ми тихо  като молитва, отчаяно и с копнеж.
Накара ме да се закова на място, но не се обърнах, защото нямаше как да сбъркам този звук, не и след като ме бе разнищвал болт по болт мъчително и жестоко. Усещах погледа й, пробиващ въображаеми дупки в гърба ми, и начинът, по който звучеше гласът й, смразяваше кръвта ми.
Цялата тази ситуация беше толкова комична и иронична, че, ако не бях толкова шокиран от развоя на събитията, сигурно щях да извия устните си в апатична усмивка. А в крайчетата й щях да скрия песъчинките огорчение и болка, запазвайки своеволната буря, която щяха да разразят, за по-късно, когато щях да остана сам със загадъчно усмихващата ми се чаша, подканваща ме да поема още една глътка и още една, докато те парят гърлото ми и сгряват мъртвата ми и леденостудена душа с илюзионното спокойствие, което предлагаха и което намирах в прегръдките им; да я погълна цялата така, както поглъщах любовта си, докато устните ми оставят дъха си по стъклото, чертаейки дълбоко скритите ми желания, които бяха разпилени измежду множеството листи, в които втъкавах думите си, които същите тези устни никога не изричаха. Пръстите ми щяха да очертават гърлото на чашата със спомена за това, как преди бях прокарвал целувките си, наситени с раздиращ копнеж, по нейното, докато стъклото изпод ръцете ми щеше да замества нежната й кожа, която вече отдавна бе белязана от любовта ми, чиито следи сигурно вече бяха изветрели, отнесени от вятъра и погребани дълбоко в сърцето й. Накъсаното ми дихание щеше да съдържа мотивите за изтерзаната ми и гладна за любов душа, които се преплитаха във всяко вдишване и издишване, макар че се опитвах да ги удавя в алкохола, който вместо това давеше мен и демоните ми, докато ми помагаше да се самозаблуждавам, че нямах нужда от чувства, за да функционирам. Защото нямах. Те ми трябваха, за да живея, а това не знаех как да направя. Научих се да пия уиски, защото беше цветът на нейните очи и пареше по-малко от загубата й.
-          Какво още трябва да направя, за да изкупя вината си? За да те накарам да ми повярваш отново?
Вината си. Тя ме бе предала на ловците – бе разкрила, че ваксината не ми бе подействала; бе ме обрекла на живот без чувства, без светлина. Бе оставила мрака да ме заобиколи, да проникне вътре в мен, да се превърне в мен. Тя бе причината сега аз да отнемах живота на онези като мен, защото нямах друг избор; защото това бе единственият начин да скрия онази част от мен, която можеше да бъде моят край, която вече веднъж бе била. А адската разяждаща ме вина, криеща се в очите ми и зад ледената ми, груба фасада, маска, която надявах, довършваше малкото останало от мен.
-           Вече не вярвам на никого.


julian a. villiere
julian a. villiere
Protectors
Protectors

Брой мнения : 7
Join date : 05.11.2016

Върнете се в началото Go down

each man's hell is in a different place: mine is just up and behind my ruined face Empty Re: each man's hell is in a different place: mine is just up and behind my ruined face

Писане by Emanuelle. Нед Ное 06, 2016 1:15 am

Прекрасен герой. Добре дошъл
Emanuelle.
Emanuelle.
Admin
Admin

Брой мнения : 189
Join date : 27.10.2016

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите